Profesionální karbonová kola
nyní i na koloběžky

Kvalitní karbonová kola o hmotnosti od 600 g/ks.
Servis v ČR a záruka 2 roky pro jízdu bez starostí.

Cena: 1 kolo (galuska):
9 650 Kč
Set (galuska):
19 300 Kč
vč. DPH a dopravy do ČR a SK

Skvěle se na nich jezdí

Váha

Kola jsou lehká a přitom odolná. Ušetřená váha na rotujících částech kola se rovná dvojnásobku váhy statických komponent. Lehká kola jsou proto ve výsledku hodně znát.

Tuhost

Pevnost, tuhost a nízká deformace karbonu vede k menším ztrátám při přenosu síly. Každý váš odraz je proto beze ztrát převeden do pohybu vpřed. Rozdíl je znát.

Stabilita

Vyšší profily přináší lepší aerodynamiku. Lepší aerodynamika znamená desítky ušetřených sekund během závodu. Vyšší profily ale také zlepšují stabilitu – zejména ve vyšších rychlostech.

Servis

Pokud potřebujete cokoliv opravit, můžete využít naše servisní centrum ve Zlíně. Nebo můžete využít místní servis, naše kola jsou totiž vyrobena z dílů, které jsou snadno k sehnání.


roman-matyas

Sháněl jsem kvalitní karbonová kola a našel jsem si EQUATORY. Po prvních závodech jsem zjistil, že v galuskovém provedení jsou stejně rychlá jako drahá karbonové kola a navíc váhově srovnatelná. Kvalita kol se projevila zvýšenou stabilitou koloběžky. Perfektně zvládají i jízdu v terénu.

Roman Matyáš
tour-tipp-equator

Ve velkém testu 16 karbonových kol německého časopisu Tour získal Equator ocenění Tour Tipp za poměr cena výkon. K celkově 3. místu v testu pomohla skvělá aerodynamika a výdrž jak ve zkouškách nárazu, tak testu brždění.

badge-vabrousek

Během téměř 30 let v profesionálním triatlonu jsem závodil na karbonových kolech těch nejvyhlášenějších světových značek. Přes Equinox jsem si nedávno našel cestu až k Equatorům. A zjistil jsem, že proti mnohonásobně dražším kolům nejezdí o nic pomaleji a neváží o nic víc!

rc-logo

Jsou to prostě závodní kola s galuskou, na kterých se dobře nastupuje a zrychluje. Nízká váha se zásadně projevujei v kopcích, kdy ušetří spoustu sil.

rc-logo

Úspěšný koncept Equatoru

20 let zkušeností s výrobou
karbonových kol

Přes 20 let vyrábíme karbonová kola a komponenty pro světoznámé značky. Před sedmi lety jsme začali prodávat naše výrobky pod vlastními značkami Equinox a později Equator. Mezi množstvím drahých karbonových komponent jsme chtěli nabídnout ekonomickou řadu pro ty, kteří nechtějí dělat kompromisy v kvalitě a záruce nákupem z neznámých zdrojů. A to je Equator. Dostupná kola pro všechny, kteří si chtějí naplno užít nezaměnitelný pocit a výkon karbonu.

Equator 50 mm
  • Ráfek je vyroben z kvalitních japonských vláken Toray T700 a T800. Prepreg (pletení karbonu) si děláme sami u nás v továrně. Celý proces tak máme kompletně pod kontrolou.

  • Epoxid použitý na tělo ráfku je obohacen karbonovými nanovlákny (NCT - Nanocarbon Tubes). Díky tomu je dosaženo až o 30% vyšší pevnosti a odolnosti proti odštípnutí. Zároveň tak můžeme použít méně epoxidu a tím pádem vyrobit lehčí kola.

  • Středy PowerWay R13 váží dohromady 285 gramů a v kombinaci se zapouzdřenými ložisky Enduro jde o dobře vyladěný systém.

  • Paprsky Sapim Race spokes jsou kvalitní a široce dostupné. Externí niple umožňují kola docentrovat bez potřeby sundávat plášť nebo galusku.

Equator 50 mm
  • Basaltová brzdná plocha zvyšuje mechanickou a tepelnou odolnost. Tomu napomáhá použití epoxidu s vyšší teplotou Tg (Transition Glass) než je použit na zbytek ráfku.

  • Při tvrzení epoxidu používáme tzv. “Pressure Bag Molding” metodu. Znamená to, že uvnitř ráfku je nafouknuta opora, která jej tlačí proti vnější formě. Maximum přebytečného epoxidu je tak vytlačeno ven, což snižuje výslednou váhu. Po vytvrzení je opora vyfouknuta a z ráfku odstraněna, takže uvnitř nezůstává žádný zapomenutý materiál nebo dokonce pěnové kopyto.

  • Toroidní tvar písmene “U” vykazuje lepší aerodynamické vlastnosti než standardní tvar písmene “V”. Proto jsou křídla letadel zepředu kulatá a ne špičatá.

  • Místa vstupu paprsků jsou posílana několika vrstvami karbonu tak, aby nedošlo k vytržení v důsledku silného tahu nebo torze.

Mistr světa Roman Matyáš jezdí Equatory

Roman neměl jako diabetik I. stupně nejjednodušší start a je pro nás obrovskou inspirací. Na koloběžce začal jezdit v roce 2017, rovnou získal jako kadet titul mistra Evropy ve sprintu a dvě třetí místa. V roce 2018 už jako junior na mistrovství světa v Holandsku získal titul mistra světa ve sprintu a třetí místo v kritériu. Rok 2019 přinesl mnoho úspěchů. Na mistrovství Evropy získal titul jako junior jak ve sprintu, tak v kritériu. V absolutním hodnocení bez rozdílu kategorií skončil třetí ve sprintu, pátý v kritériu a je mistr Evropy ve štafetách. V domácích soutěžích je celkovým vítězem v českém poháru, absolutním mistrem republiky v kritériu, juniorským vítězem Rollo ligy. Je velkým příslibem českého koloběhu pro další sezony.
Proč jsou naše kola tak levná?

Equatory posíláme přímou cestou rovnou z továrny, bez dalších prostředníků, jako je tomu u běžné distribuce.

distribuce-bezna

Díky tomu můžeme nabídnout nejlepší cenu na trhu, protože kola jdou z továrny rovnou k vám.

distribuce-prima-equator

Parametry

Model Ráfek (výška x šířka x vnitřní) Váha / ks Určení
Equator 30 (galuska) 30 x 25 mm 600 g Zadní kolo
Equator 45 (galuska) 45 x 25 mm 680 g Přední kolo

Váha kol se od uváděné může lišit o max. 7% v důsledku ruční výroby některých částí.

Model Profil ráfku Hmotnost / pár Váhový limit jezdce
Equator 45 (galuska) 25 x 45 mm 1430 g 100 kg
Equator 50 (galuska) 21 x 50 mm 1390 g 95 kg
Equator 80 (galuska) 25 x 80 mm 1620 g 105 kg
Equator 38C disk (plášť-disk) 16 x 24 x 38 mm 1590 g 100 kg
Equator 45C (plášť) 16 x 24 x 45 mm 1610 g 105 kg
Equator 50C (plášť) 19 x 27 x 50 mm 1660 g 110 kg
Společné parametry
Povrchová úprava: Matně černá (UD)
Ráfek: Celokarbonový, japonská vlákna Toray T700 a T800, epoxid obohacený NCT (nanocarbon tube) – nižší hmotnost a vyšší odolnost proti odštípnutí
Brzdná plocha: Basalt v kombinaci s epoxidem s vyšší tepelnou odolností
Metoda výroby: Pressure bag forming
Náboje: Power Way R13
Obě kola jsou "přední", tzn. mají totožné náboje v porovnání s klasickým setem pro jízdní kolo.
Ložiska: Zapouzdřená průmyslová ložiska Enduro
Paprsky: DT SWISS AeroComp ploché
Niple: DT SWISS mosaz, venkovní
Lacing: 20/20 (přední/zadní)
Doporučený tlak: Dle doporučení výrobce
V balení: Rychloupínáky a brzdové špalky (4ks)

Objednávky na kola uzavíráme 31. 12. 2019,
dodaní do 31.3. 2020
Při uzavření objednávky se skláda záloha ve výši 50 %

Kola jsou připravena k odeslání z našeho skladu. Doba doručení je do 5 pracovních dní od připsání platby.
Váha setu se může od uváděné v důsledku ruční výroby lišit o max. 7%

2 roky záruka
na konstrukční vady

Autorizovaný servis
v České republice

14 dnů na vrácení
nepoužitých kol

Všechna kola jsou
vyrobena ručně

Nechte nám kontakt
a my se vám ozveme

Testovací jízda v Lipníku nad Bečvou.
Roman Matyáš, matyasrom@gmail.com,
+420 776 755 145

Milan Šimek

Milan Šimek

Ředitel Equinox Europe, s.r.o. a bývalý závodník